SENSACIJA! EUROPINIAMS FONDAČIULPIAMS TERŪPI TIK PINIGAI???

Autorius: Anonimusas Šaltinis: https://www.facebook.com/aivar... 2019-06-25 21:48:04, skaitė 299, komentavo 3

SENSACIJA! EUROPINIAMS FONDAČIULPIAMS TERŪPI TIK PINIGAI???

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), kuri išimtinai užsiima žmogaus teisių apsauga, antradienį sutarė leisti Rusijos delegacijai sugrįžti į šią instituciją iš kurios ji buvo pašalinta iškarto po Krymo aneksijos.

Lojaliausi Kremliaus partneriai Europoje - vokiečiai ir prancūzai, savo pasirinkimą inicijuoti Rusijos delegacijos grąžinimą į šią instituciją teisino tuom, jog su Rusija reikia megzti dialogą, o ne pyktis. Taipogi, vargšai rusai, galėjo prarasti teisę kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą, jeigu Rusija pradėtų pildyti savo pažadus / grasinimus visiškai pasitraukti iš šios institucijos.

Na ir ką vargšams prancūzams, bei vokiečiams daryti? Juk taip nehumaniška, bei taip skaudu būtų atsukt nugarą Rusijos žmogeliams, katrie negalėtų kreiptis į šią instanciją, idant jų fundamentalios žmogiškos teisės būtų apgintos.

Jeigu būtume visiški cinikai, tai įžvelgtume ir trečią priežastį tokio sprendimo - pinigus. Rusijai pagrasinus visiškai pasitraukti iš ETPA, iškilo grėsmė šiai asamblėjai netekti 33 milijonų eurų per metus, kuriuos Kremlius skiria šiai humanraiterių organizacijai. Na, bet jeigu jau būtume tokie cinikai, tai taipogi turėtume daryti išvadą, kad dori fondasosai visą šį žmogaus teisių užtikrinimą daro dėl pinigų, o ne dėl nuoširdaus noro kažką pakeisti pasaulyje.

EPTA

Šlykščiausioje situacijoje dabar dėl to yra Ukraina, kuri Vakarų Europos Sąjungoje, duotuoju momentu neturi nei vieno padoraus draugo. Dėl to mes, kaip laisvę mylinti valstybė, turinti kažkokį tai moralinį stuburą, turime padėti ukrainams, bei parodyti, jog tikroji Europa, su savo europietiškomis vertybėmis, nėra išsigimusioje Prancūzijoje ar Vokietijoje, o čia - Rytų - Centrinėje žemyno dalyje, kuri savo padorumo neparduoda už 33 mln. eurų per metus.

„2017 metais Rusija įšaldė svarbios dalies savo įnašo į Europos Tarybos biudžetą mokėjimą ir yra grasinusi, kad jeigu nebus reabilituota, pasitrauks iš organizacijos apskritai. Teisių grąžinimą Rusijai inicijavusios Vokietija ir Prancūzija sako, jog geriau palaikyti dialogą su Maskva, negu kad nediskutuoti daugeliu klausimų šiai pasitraukus. Šios šalys taip pat perspėjo, kad Rusijai pasitraukus jos piliečiai netektų galimybės ginti savo teises Europos Žmogaus Teisių Teisme ir toliau didintų organizacijos biudžeto praradimus.

[...]

Maskvai palankūs sprendimai Europos Taryboje yra pirmieji svarbūs žingsniai žemyne švelninant suvaržymus ir sankcijas, paskelbtas Rusijai dėl jos veiksmų Ukrainoje. Kai kurių stebėtojų teigimu, tai gali būti vertinama kaip ženklas, kad Vakarų Europoje manoma, jog reikia grįžti prie geresnių ryšių su Rusija.

[...]

„Nors šiandien pamatėme Europos parlamentarizmo pralaimėjimą, moralinė pergalė yra tų šalių, kurios nepalaikė destruktyvių sprendimų Europos Taryboje. Tai buvo būtent tos šalys, kurias per jų neseną istoriją buvo okupavusi SSRS arba kurios šiandien kenčia nuo Rusijos okupacinės valdžios, toliau vykdančios agresiją ir žudančios jų piliečius. Ir būtent jos yra vertos vadintis tikraisiais tos Europos, kuriai priklauso Ukraina, vertybių gynėjais“, – pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministerija.“