Šuolis iš 37 kilometrų aukščio (video, tiesiogiai)

9 Oct
2012
FavoriteLoadingĮtraukti į "Mano pasirinkimą"

Skaityti originalų įrašą
Ekspertai.eu bloge.

Radvilė Nakaitė


Nuotr. iš redbulstratos.com

Šiandien 15:30 Lietuvos laiku austrų pilotas Felix Baumgartner sieks pagerinti pasaulio rekordą, iššokdamas iš 37 kilometrų aukščio virš Naujosios Meksikos dykumos JAV. Šio rizikingo bandymo metu jis sieks sumušti aukščiausiai žmogaus pilotuojamo baliono, ilgiausio laisvojo kritimo bei aukščiausio šuolio parašiutu pasaulio rekordus. Pagrindinis misijos tikslas – praplėsti žmogaus kūno ištvermės ribas, ištirti kosmosą ir suteikti daugiau žinių mokslui. Tiesioginę šuolio transliaciją galite stebėti internete:

Pilotas sieks pagerinti šuolio iš 31,3 kilometro rekordą, kuris priklauso amerikiečiui Josephui Kittingeriui. Šis amerikietis padeda F. Baumgartneriui ruoštis misijai. Šuolio metu pilotas pasieks 1100 kilometrų per valandą greitį ir skries greičiau už garsą. 

Pilotas jau yra atlikęs bandomuosius šuolius iš 24 ir 29 kilometrų aukščio. Tarp rizikų, kurios gali kilti misijos metu, minimas šokas, situacija, jei pilotas pradėtų suktis horizontaliai ir tai sukeltų kraujo išsiliejimą į smegenis ir akis ar sąmonės praradimą. Žema temperatūra ir slėgis gali sukelti ir nusileidimo problemų, tačiau bet tokiu atveju piloto parašiutas išsiskleis automatiškai.

Daugiau informacijos anglų kalba, video, nuotraukų ir misijos paaiškinimų galite rasti ČIA

Comment Form


top